FAQ – Najczęściej zadawane pytania

ZAMÓWIENIA

1. Czy mogę wycofać złożone zamówienie?

Zamówienie jest przekazywane do realizacji niezwłocznie po jego złożeniu. Nie ma możliwości wycofania złożonego zamówienia. O rezygnacji można poinformować biuro obsługi klienta drogą mailową ( contact@papaya-atelier.com)  – informacja ta spowoduje wstrzymanie wysyłki, jeśli paczka jeszcze nie została wysłana.

2. Jaki jest termin realizacji zamówienia?

Termin realizacji zamówienia produktów na stanie wynosi 3-5 dni robocze. Produkty na zamówienie – 3-7 dni robocze. Produkty z zakładki „Torebki na zamówienie” od 8 do 14 dni

3. Jeśli zamówię dwie rzeczy, ale osobno, czy mogę je otrzymać w jednej paczce?

Nie ma możliwości łączenia dwóch lub większej ilości zamówień w jedną paczkę. Aby skorzystać z opcji darmowej przesyłki za zakupy powyżej 200 zł, również wybrane towary muszą być zgromadzone na jednym zamówieniu.

 

WYSYŁKA I DOSTAWA

1. Czy zamówiony produkt może być wysłany jako prezent?

Sklep internetowy zapewnia możliwość opakowania prezentowego za dodatkową opłatą 29,99 zł. Jest to pudełko ozdobne welurowe ze złotym firmowym nadrukiem. Opakowanie prezentowe automatycznie dołącza sie do zamówień powyżej 500 zł.

2. Czy mogę osobiście odebrać towar zamówiony w sklepie internetowym lub w siedzibie Państwa firm?

Nie, sklep Papaya-Atelier działa na zasadach sklepów niestacjonarnych – internetowych. Towar jest wysyłany za pośrednictwem firm kurierskich. 

3. Czy mogę zamówić towar z opcją wysyłki za granicę?

Obecnie oferujemy dostawę zamówień wyłącznie na terenie Polski.

 

WYMIANY I ZWROTY

1. Jaki jest termin zwrotu pieniędzy za odesłany towar?

Zwrot pieniędzy następuje w terminie 14 dni od daty otrzymania produktu przez sklep Papaya-Atelier.com

2. W jaki sposób są zwracane pieniądze za odesłane rzeczy?

W przypadku płatności przy odbiorze pieniądze są zwracane na numer konta podany w formularzu zwrotu. Jeśli była wykonana płatność on-line, pieniądze zwracamy na konto, z którego robiony był przelew.

3. Czy mogę odesłać towar przesyłką pobraniową?

Nie, nie ma takiej możliwości. Sklep internetowy nie przyjmuje przesyłek odesłanych za pobraniem. Przesyłkę należy opłacić przed odesłaniem towaru.

4. Czy mogę oddać zakupiony produkt?

Klient, który zawarł umowę na odległość może od niej odstąpić, bez podania przyczyny:

–  w odniesieniu do zakupu towarów przecenionych – objętych jakiegokolwiek rodzaju  promocją lub przeceną – w terminie 14 (czternastu) dni od dnia, w którym wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Klienta weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy.

–  w odniesieniu do zakupu wszelkich innych towarów – nieobjętych promocją lub przeceną – w terminie 14 (czternastu) dni od dnia, w którym wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Klienta weszła w posiadanie ostatniej z rzeczy.

W celu Odstąpienia Klient musi poinformować Sprzedawcę w drodze jednoznacznego oświadczenia o Odstąpieniu, wysłanego pocztą lub faksem. Klient może również wypełnić formularz odstąpienia od umowy i przesłać go drogą elektroniczną na adres: contact@papaya-atelier.com. Wzór formularza dostępny jest tutaj. Skorzystanie z formularza nie jest obowiązkowe. Klient może wysłać na adres: contact@papaya-atelier.com jakiekolwiek inne, jednoznaczne oświadczenie o Odstąpieniu.

W przypadku Odstąpienia Sklep Internetowy zwraca Klientowi wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy, zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sklep Internetowy niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Sklep Internetowy został poinformowany przez Klienta o decyzji w sprawie wykonania prawa Odstąpienia. Zwrot płatności będzie dokonany przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte przez Klienta w pierwotnej transakcji, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie. W każdym przypadku Klient nie ponosi żadnych opłat w związku ze zwrotem płatności.

Towar należy zwrócić w ORYGINALNYM pudełku papaya-atelier.

Sklep Internetowy może wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

5. Czego nie mogę zwrócić?

Zwrotom nie podlegają produkty uszkodzone, bez posiadania oryginalnej metki, ze śladami użytkowania, o obniżonej wartości, niekompletne oraz takie jak bielizna osobista (stroje kąpielowe, skarpetki, body itp).

 

REKLAMACJE

1. Jak postępować, jeśli zamówiony towar dotrze do mnie uszkodzony?

Reklamacja towaru może nastąpić ze względu  na wadę fizyczną, którą polega na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową lub ze względu na wadę prawną, w szczególności jeżeli rzecz sprzedana stanowi własność osoby trzeciej.Kupujący może złożyć reklamację, jeżeli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od dnia wydania rzeczy Kupującemu.

W celu złożenia reklamacji Kupujący proszony jest o odesłanie rzeczy na adres Sprzedawcy ( Patriotów 303, 04-767 Warszawa)

W związku z dokonaniem reklamacji Klient proszony jest o wypełnienie formularzu reklamacyjnego i wysłania z towarem oraz drogą elektroniczną na adres . 

Odpowiedz na reklamacje przyjdzie klientowi na adres mailowy jako odpowiedz zwrotna. 

Reklamacja będzie rozpatrzona w terminie 14 dni  licząc od dnia złożenia reklamacji wraz z opisem przyczyny reklamacji i żądaniem Klienta. W przypadku nieuwzględnienia reklamacji towar zostanie odesłany do Klienta wraz z opinią o niezasadności reklamacji. W przypadku uwzględnienia reklamacji Sprzedawca może przesłać na adres poczty elektronicznej Klienta podany w zamówieniu korektę faktury sprzedaży z automatycznym żądaniem potwierdzenia otrzymania wiadomości. Jeśli towar z reklamacji jest na stanie, to po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji klient zostanie poinformowany o wymianie towaru na nowy, w sytuacji kiedy towar z reklamacji już nie jest na stanie oraz nadaje się do naprawy,  a reklamacja przebiegła pozytywnie klient zostanie poproszony o podanie danych do zwrotu pieniędzy na konto bankowe kupującego. 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!

Drodzy Klienci ! w wyniku nieprzewidzianych dla Nas zdarzen, nie bedacych wina papaya-atelier.com informujemy iz wszystkie: zwroty, reklamacje, zaginiencia paczek a takze ew zamiana towaru, towary niedostarczone etc... Po kolei odszukujemy Wasze zamowienia i sprawdzamy czy zostaly wyslane oraz rejestrujemy na nowo zwroty (pracujemy by jak najszybciej usunac wszystkie przeszkody oraz rozliczyc wszystkie tranzakcje) Dajemy Panstwu gwarancje ze wszystko zostanie zrealizowane, w przypadku zasadnsci majac na uwadze Dobro Klienta w terminie do konca marca br Zamknij